Zriaďovateľ

Predstavenie

ZHZ/ WHITE RABBIT RED RABBIT

Dátum

Pi / 14.06.2024

Čas

16:30

Miesto

50.ROČNÍK FESTIVALU ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ

predstavenie sa koná v SNG Zámok Zvolen kaplnka

 

Divadlo J.G. Tajovského – Nezisková organizácia NEO a spoločnosťou Aurora Nova uvádza divadelnú hru White Rabbit Red Rabbit

 

Nassim Soleimanpour: WHITE RABBIT RED RABBIT 

 

Jedna osobnosť, jedna obálka, kvapka improvizácie a vždy iný priebeh večera!

 

Divadelný experiment pre jedného herca, ktorému je scenár odovzdaný v zapečatenej obálke tesne pred jeho premiérou. Hra bola od svojho vzniku (2011) preložená do viac ako tridsiatich jazykov a uvedená zhruba 2000 krát za účasti veľkých mien svetového divadla i filmu. Bez skúšok, bez režiséra. 

 

Dramaturgická rada jubilejného ročníka ZHZ symbolicky otvorila horizont aj pre odvážneho, medzinárodne uznávaného inscenačného novátora, iránskeho autora, ktorý je v domácom väzení a cestuje po svete iba prostredníctvom svojho textu, ako dôraznú pripomienku transformujúcej sily divadla.

 

účinkuje: Lukáš Latinák

 

dĺžka predstavenia: 90 min. bez prestávky
odporúčame od 15 rokov

 

Táto hra nie je otvorene politická a nemala by tak byť prezentovaná. Pracuje na hlbšej, metaforickej úrovni a výslovne sa vyhýba otvoreným politickým komentárom. Všetky médiá a tlačové agentúry musia mať na pamäti, že autor žije v Iráne. Preto žiadame tlač o súdnosť v prípadných recenziách a hodnoteniach.