Zriaďovateľ

Predstavenie

ZHZ/ ODKAZ (Spielraum kollektiv)

Dátum

Po / 10.06.2024

Čas

21:00

Miesto

50.ROČNÍK FESTIVALU ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ

predstavenie sa koná v SNG Zámok Zvolen kaplnka

 

SPIELRAUM KOLLEKTIV (Česká republika)
ODKAZ

Medzigeneračný dialóg nad rakvou. Dokumentárna hra o pamäti, odlišnosti a ľudskej sile i slabosti

 

Spielraum Kollektiv je pražské divadelné združenie tvorcov okolo Lindy a Mathiasa Straubovcov. Vytvára autorské inscenácie pre súčasného diváka, pričom sa zameriava na dokumentárne alebo site specific divadlo a na ZHZ hosťuje po prvýkrát.

 

Dokumentárny divadelný projekt sa venuje tomu, aký odkaz zanechávame budúcim generáciám. Nosnou inšpiráciou je deväťdesiatdvaročná babička Lindy Straub, jej názory a spomienky. Žena v domácnosti, dcéra komunistu, susedka Karla Gotta, šéfka, vojnová pamätníčka, prisťahovalkyňa, alebo srdce rodiny? Čo si zapamätať?

 

„Babička je ročník 1930. Ak by som inscenovala jej pohreb, rodina by ma asi zabila. O smrti sa nehovorí do chvíle, kým nepríde sama. A možno ani potom nie. Inscenujem preto radšej svoj vlastný pohreb. Úlohy sú rozdané. Rakva je moja. Vy ste hostia.” Za celú známu históriu ľudstva sa ešte nikdy nestalo, aby tak veľmi rozdielne generácie s rôznymi záujmami a pohľadom na život žili v rovnakom čase. Význam obyčajného človeka ako odpoveď na súčasné hľadanie zmyslu existencie, prínosu jedinca.

 

dĺžka predstavenia: 70 min. bez prestávky
odporúčame od 18 rokov

 

Podporili: NPO (EU, NPO, MK)
Predstavenie sa uskutočňuje za finančnej podpory Europskej únie 

 

viac informácii www.zh.sk